Historia

Kozubnik SPA Resort to rewitalizowany ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny, który dawniej nosił nazwę Zespołu Domów Wypoczynkowo Szkoleniowych HPR Porąbka-Kozubnik nazywany niegdyś również polskim Davos. Położony w dolinie potoku Mała Puszcza otoczony z trzech stron masywem górskim Kiczory, Żaru i Kozubnika. W latach 70-ych oraz 80-ych ubiegłego wieku ośrodek prężnie działał zarówno zimą, jak i latem, był przeznaczony głównie dla pracowników HPR oraz przedsiębiorstw, głównie hutniczych, z którymi współpracował. Luksusowe apartamenty służyły natomiast ówczesnym dygnitarzom partyjnym. Ośrodek wypoczynkowy najwyższej klasy dla ówczesnych elit politycznych wschodniej Europy.

Położenie Kozubnika i wszystkie atrakcje sprawiły, że było to wymarzone miejsce na górskie wakacje.

Beskid Mały gdzie znajduje się Kozubnik jest dobrze skomunikowany nie tylko z różnymi regionami Polski. Dzięki bliskości międzynarodowego lotniska w Katowicach oraz lotniska Balice rozbudowanej sieci autostrad i dróg położonych nieopodal, dojazd do miejsca nie stanowi żadnej przeszkody . Podróż z Katowic i Krakowa trwa niewiele ponad godzinę , a z Bielska-Białej kilkadziesiąt minut. Kozubnik leży u podnóża góry Żar w okolicach rozwiniętej bazy sportowo-rekreacyjnej. Niecały kilometr od Kozubnika znajduje się bowiem lotnisko sportowe, dwa jeziora z możliwością żeglowania, a także kilometry tras spacerowych i rowerowych. Od grudnia do kwietnia co roku Kozubnik zmienia się w centrum sportów zimowych z istniejącymi oraz planowanymi kolejkami oraz wyciągami na trasach narciarskich góry Żar, a to wszystko w odległości kilku kilometrów od najnowocześniejszej bazy wypoczynkowej i centrum SPA.

Inwestor planuje przywrócić dawny blask ośrodka wypoczynkowego najwyższej klasy. W nowym Kozubnik SPA Resort znajdzie się w trzech etapach, ponad 400-a apartamentów, centrum SPA, sauny , baseny , siłownie oraz restauracje, kawiarnie, kluby nocne dla gości ośrodka oraz sala zabaw dla dzieci. Pozwoli to na ugoszczenie w jednym czasie ponad sześciuset osób - zarówno rodzin, jak i biznesu.

Nowy Kozubnik to wakacje, odpoczynek, relaks, zabawa, spotkania, konferencje, sympozja w pięknej dolinie z mnóstwem atrakcji. Inwestycję realizujemy od 2016 roku, pierwszy budynek zostanie oddany w IV kwartale 2017 roku.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies

.

Zrozumiałem

Apartamenty Kozubnik

Email: kozubnik@sawa.pl
Tel: 603 804 840